Zoeken

Eerste webtest

Iveco Campagnola

Iveco haalde de legendarische naam Campagnola weer van stal om een extra krachtige speciale serie van de driedeurs-Massif te benoemen. Is hij zijn naam waard?

21-10-2008

Wie de soberheid van de oorspronkelijke Campagnola heeft gekend, kan niet anders dan teleurgesteld zijn, of op zijn minst geërgerd door de keuze van Iveco. Deze herdopingsoperatie met een legendarische naam is niet meer dan een marketingactie, erop gericht om het model aantrekkelijker te maken voor klanten die alleen maar een terreinwagen kopen voor de schone schijn.

Is het nog nodig eraan te herinneren dat deze pure terreinwagen oorspronkelijk afstamt van de Land Rover Series 88/109 die onder licentie in Spanje werd geassembleerd door Santana? Met deze auto rijden is terugkeren in de tijd, naar de ophanging met bladveren en inschakelbare voorwielnaven.

Dat gedateerde karakter heeft echter zijn charmes, vooral omdat er niets beters is dan starre assen om vooruit te komen in zware omstandigheden. Bovendien maakt deze Iveco-drieliter met variabele turbo (176 pk) het concept opnieuw erg interessant, en niet alleen op de weg, waar hij een goede 165 km/h mogelijk maakt in zesde, al is hij wel erg lawaaierig.

In de korte versnellingen - met de reductiebak ingeschakeld - en met zijn koppel van 400 Nm (van bij 1.250 o/m) lijkt onze Campagnola in ieder geval in staat om een muur op te rijden, langzaam en zonder dat je snel geneigd bent om het achterdifferentieel te vergrendelen.

Iveco probeert ons hier met een kluitje in het riet te sturen door een speciale reeks van de Massif driedeurs een compleet nieuwe typebenaming te geven. Los daarvan blijft dit wel een uitstekende terreinbeul, zeker met de krachtige drieliterdiesel die standaard is voor de Campagnola. Het rustieke karakter moet je erbij nemen, maar dat is misschien net de charme van dit model.

U kunt de Eerste Test van de Iveco Campagnola nalezen in AutoGids 756 van 15/10/2008.

Ook over dit onderwerp
Prijzen Iveco Massif
Kenmerken Iveco Massif
Zoekertjes tweedehands Iveco Massif
Alles over Iveco
Alles over Iveco Massif
Tests Iveco Massif
Advies van de gebruikers Iveco Massif (0)
» Geef uw mening

Deel deze pagina met uw vrienden



Commentaren
 







Tag Cloud

multivan travec tecdrah pre-safe belgie 3 grande punto fiat 500 scenic abs nissan sentra hogeschool wegmarkering piste swedish automobile dsquared continental gt hatchback zoé nsx insight

Gratis auto zoekertje

Verkoopt u uw auto? Plaats gratis een zoekertje op AutoGids
Zoekertje plaatsen


Roadbook Nürburg - Le Mans

Download hier het roadbook Nürburgring-Le Mans met tussenstops bij drie automusea.  Meer...

Alle merken

Abarth
Alfa Romeo
Ariel
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
BMW Alpina
Cadillac
Caterham

Chevrolet
Chrysler
Citroën
Corvette
Dacia
Daihatsu
Dodge
Donkervoort
Ferrari
Fiat

Ford
Gillet
Honda
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
KTM
Lada

Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lotus
Maserati
Maybach
Mazda
Mercedes-Benz
Mini

Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
PGO
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Saab
Seat

Skoda
Smart
Spyker
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
Wiesmann

Nuttige links

Prijzen en opties
Technische kenmerken
Belasting op inverkeerstelling

Tweedehands auto's
Richtprijzen tweedehands
Verkeersboetes

Autotests
Autonieuws

Jobs
Wie zijn we?

Contacteer ons

RSS
facebookFacebook
twitterTwitter