Zoeken

Eerste webtest

Toyota Prius

De derde generatie van de Toyota Prius combineert de prestaties en de dynamische kwaliteiten van een middenklasser nog meer met het verbruik van een stadsauto.

30-06-2009

  Beschikbare tests (1 test = 2 €, de volgende = 1.75 €)

De derde generatie Prius introduceert alweer een nieuw aandrijfgeheel, dat nu goed is voor 136 pk. Het bestaat uit een grotere benzinemotor (de cilinderinhoud werd opgetrokken van 1,5 naar 1,8 liter), een kleinere elektromotor - die 20 procent krachtiger, maar 33 procent compacter is - en een geheel van versnellingsbak-brug (waarmee het vermogen wordt geregeld) dat 12,5 millimeter korter en 20 kilo lichter is.

De grotere cilinderinhoud komt het rendement ten goede bij kruissnelheden (op de snelweg bijvoorbeeld). Resultaat: het nieuwe HSD-systeem (Hybrid Synergy Drive) kan prat gaan op een nog lager normverbruik (3,9 l/100 km) en dito CO2-uitstoot (89 g/km...). De hier gebruikte batterij kan voldoende snel laden en weer ontladen om in volledig elektrische modus te rijden (EV), die werd uitgebreid tot enkele kilometers.

De sturing van het HSD-systeem werd verfijnd aan de hand van twee nieuwe rijprogramma's, namelijk Eco (waarbij het verbruik geoptimaliseerd wordt en het gaspedaal minder consistent is) en Power (waarbij de reacties levendiger zijn). En ook de verschillende weergaves die een "groene rijstijl" moeten bevorderen, werden verfi jnd. De bestuurder hoeft nu zijn blik veel minder van de weg te halen, dankzij het head-up display.

De nieuwe Prius volgt verder de weg die werd uitgestippeld door zijn voorgangers, maar slaagt erin om nog zuiniger te zijn. Het positieve resultaat dat we optekenden tijdens deze kennismakingsrit zullen we zeker proberen te evenaren bij de gedetailleerde wegtest over een maand...

U kunt de Eerste Test van de Toyota Prius nalezen in AutoGids 774 van 24/6/2009.

Ook over dit onderwerp
Prijzen Toyota
Kenmerken Toyota
Zoekertjes tweedehands Toyota
Alles over Toyota
News Toyota
Tests Toyota
Advies van de gebruikers Toyota (356)

Deel deze pagina met uw vrienden



Commentaren
 




Meest gelezen Toyota

Dossier:
18 auto's van minder dans 10.000 euro

Nieuw:
Toyota GT 86

Telex:
Toyota zoekt de meest vervuilende dieselauto van het land

Meerkamp:
Citroën C5 2.2 HDi, Ford Mondeo 2.2 TDCi, Opel Insignia 2.0 CDTI 160, Renault Laguna 2.0 dCi 175, Skoda Superb 2.0 TDI 170, Toyota Avensis 2.2 D-4D 180 & VW Passat 2.0 TDI 170

Gedetailleerde webtest:
Toyota Auris HSD

Gedetailleerde webtest:
Toyota Verso-S 1.4 D-4D

Eerste webtest:
Toyota Verso-S

Nieuw:
Toyota Yaris

Gedetailleerde webtest:
Toyota Yaris 1.4 D-4D

Eerste webtest:
Toyota Hilux




Tag Cloud

california velv lexus gs nissan altima s8 strand ft e-klasse toekomstopwielen.be zwart lfa zweden c1 solar 508 62 i30 brussels motorshow nils vr10

Gratis auto zoekertje

Verkoopt u uw auto? Plaats gratis een zoekertje op AutoGids
Zoekertje plaatsen


Roadbook Nürburg - Le Mans

Download hier het roadbook Nürburgring-Le Mans met tussenstops bij drie automusea.  Meer...

Alle merken

Abarth
Alfa Romeo
Ariel
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
BMW Alpina
Cadillac
Caterham

Chevrolet
Chrysler
Citroën
Corvette
Dacia
Daihatsu
Dodge
Donkervoort
Ferrari
Fiat

Ford
Gillet
Honda
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
KTM
Lada

Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lotus
Maserati
Maybach
Mazda
Mercedes-Benz
Mini

Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
PGO
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Saab
Seat

Skoda
Smart
Spyker
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
Wiesmann

Nuttige links

Prijzen en opties
Technische kenmerken
Belasting op inverkeerstelling

Tweedehands auto's
Richtprijzen tweedehands
Verkeersboetes

Autotests
Autonieuws

Jobs
Wie zijn we?

Contacteer ons

RSS
facebookFacebook
twitterTwitter

Immoweb Zoek je een appartement of een huis te koop of te huur in Vlaanderen, Wallonië, Brussel of in het buitenland? Vind een woning dankzij de zoekmotoren voor huizen en appartementen te huur of te koop. De grootste Belgische vastgoedwebsite helpt je ook om een vakantiewoning te vinden aan de Belgische kust, in de Ardennen, in Frankrijk, Italië, Spanje... Bekijk de zoekertjes online en vind een vakantiewoning te huur. Wil je een zoekertje plaatsen om je huis of bouwgrond te verkopen of om een woning te verhuren? Je kan je panden te huur gemakkelijk online zetten, net als je vakantieverhuur. Vind ook onze recentste huizen te koop in Baarle-Hertog, Willebroek, Vosselaar, Hove, Maasmechelen en ook appartementen te koop in Halle, Lichtervelde, St-Kruis. Bezoek ons recent aanbod van appartementen te huur in Ekeren, Berlaar, Herentals, St-Katelijne-Waver, Denderleeuw en van huizen te huur in Antwerpen, Sterrebeek, Kraainem. AutoWereld Fan van de leukste conceptauto’s, de vetste supersportwagens en de slimste prototypes? Dan moet je op Autowereld.be zijn, het online verlengstuk van het beste automaandbladvan Vlaanderen en dé website voor de rechtgeaarde autoliefhebber. We serveren niet alleen het recentste autonieuws, maar brengen ook pikante testverslagen van nieuwe auto’s en van iets minder nieuwe auto’s. Een must, eigenlijk. Certigo Certigo is dé oplossing voor het aanvragen van uw elektrische keuring en / of energieprestatiecertificaat (verplicht als onderdeel van een vastgoedtransactie). Om het mogelijk te maken om op een objectieve manier verschillende panden met elkaar te vergelijken, is het uiterst belangrijk dat deze certificaten correct worden opgesteld en 100% betrouwbaar zijn. Daarom werkt Certigo met de experts van Vinçotte, het meest toonaangevende keuringsbureau van het land. Bovendien, geniet u van een extra voordeel wanneer u beide keuringen laat uitvoeren op hetzelfde moment. Certigo is een samenwerking tussen Immoweb en Vinçotte.
www.autogids.be
  • is lid van de Produpress Groep
  • Uitgever sinds 1950
Produpress groep: Auto : Immo : Reclameregie :
Metriweb