Download onze iPad app!

Zoeken

Nieuw

Citroën Puretech

Citroën lanceert een nieuwe generatie motoren met de naam Puretech. Die hebben een kleine cilinderinhoud en zijn beschikbaar in de C3 en DS3 bij ons en in de C- Élysée die in China en Rusland wordt verkocht.

03-12-2012

Citroëns nieuwe familie van benzinemotoren beleeft haar debuut onder de motorkap van de C3 en de DS3. Deze blokken, met de naam Puretech, hebben een kleine cilinderinhoud en diverse technologieën om minder te verbruiken en te vervuilen. Zo kozen de ingenieurs voor een architectuur met drie cilinders. Verder hebben ze gewerkt aan de interne weerstand, de beperking van het gewicht, de compressieverhouding (11:1) en de stroomlijn in de inlaatlijn en rond de zuigerkoppen.

De driepitters hebben verder een distributie met twee bovenliggende nokkenassen en vier kleppen per cilinder die rechtstreeks door stoters worden bediend. Verder wordt het principe van de 'split cooling' gehanteerd, wat betekent dat het koelingscircuit van het cilinderblok en de cilinderkop kunnen worden afgescheiden om de motor bijvoorbeeld sneller op temperatuur te laten komen wanneer hij koud staat. Verder is een hydraulisch gestuurde continu variabele kleppentiming geïnstalleerd en herlaadt de alternator de batterij wanneer de auto in vrijloop staat.

De Puretech VTi 68 1.0 is 999 cc groot en levert 68 pk. Dat is 10 pk meer dan de 1.1-viercilinder die hij komt vervangen. Hij is te vinden in de C3 en tekent daar een normverbruik op van 4,3 l/100 km, wat neerkomt op een uitstoot van 99 g CO2/km. De Puretech VTi 82 1.2 is 1.199 cc groot, levert 82 pk en vervangt de 1.4-viercilinder. Hij verstookt officieel 4,5 l/100 km en stoot dus 104 g/km uit. Een tot 72 pk toegeknepen variant van die motor is te vinden in de C- Élysée, die bij ons niet verkrijgbaar is.

Ook over dit onderwerp
Prijzen Citroën
Kenmerken Citroën
Zoekertjes tweedehands Citroën (644)
Alles over Citroën
News Citroën
Tests Citroën
Advies van de gebruikers Citroën (950)
Deel deze pagina met uw vrienden



Commentaren
 





Meest gelezen Citroën

Eerste webtest:
Citroën DS5

Dossier:
18 auto's van minder dans 10.000 euro

Vergelijkende test:
Dieselmiddenklassers

Gedetailleerde webtest:
Citroën DS4 1.6 HDi 112

Gedetailleerde wegtest:
Citroën DS4 1.6 HDi 112

Gedetailleerde webtest:
Citroën DS5

Gedetailleerde webtest:
Citroën C4 1.6 HDi 110

Gedetailleerde webtest:
Citroën C3 Picasso 1.6 HDi 92 & 110

Eerste webtest:
Citroën DS4




Tag Cloud

las vegas a1 formula lancer evolution porsche love minagi bmw x6 ktm terrano ii mercedes-benz cls shooting brake siemens jetfuel dart epica eibach mini clubvan alcohol or k3

Gratis auto zoekertje

Verkoopt u uw auto? Plaats gratis een zoekertje op AutoGids
Zoekertje plaatsen


Video's autosalon Genève


Nieuwe abonnement promoties!

Foliatec Babyliss Nikko


Bereken uw VAA!


Alle merken

Abarth
Alfa Romeo
Ariel
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
BMW Alpina
Cadillac
Caterham

Chevrolet
Chrysler
Citroën
Corvette
Dacia
Daihatsu
Dodge
Donkervoort
Ferrari
Fiat

Ford
Gillet
Honda
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
KTM
Lada

Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lotus
Maserati
Maybach
Mazda
Mercedes-Benz
Mini

Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
PGO
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Saab
Seat

Skoda
Smart
Spyker
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
Wiesmann

Nuttige links

Prijzen en opties
Technische kenmerken
Belasting op inverkeerstelling

Tweedehands auto's
Richtprijzen tweedehands
Verkeersboetes

Autotests
Autonieuws

Jobs
Wie zijn we?

Contacteer ons

RSS
facebookFacebook
twitterTwitter

Immoweb Zoek je een appartement of een huis te koop of te huur in Vlaanderen, Wallonië, Brussel of in het buitenland? Vind een woning dankzij de zoekmotoren voor huizen en appartementen te huur of te koop. De grootste Belgische vastgoedwebsite helpt je ook om een vakantiewoning te vinden aan de Belgische kust, in de Ardennen, in Frankrijk, Italië, Spanje... Bekijk de zoekertjes online en vind een vakantiewoning te huur. Wil je een zoekertje plaatsen om je huis of bouwgrond te verkopen of om een woning te verhuren? Je kan je panden te huur gemakkelijk online zetten, net als je vakantieverhuur. Vind ook onze recentste huizen te koop in Baarle-Hertog, Willebroek, Vosselaar, Hove, Maasmechelen en ook appartementen te koop in Halle, Lichtervelde, St-Kruis. Bezoek ons recent aanbod van appartementen te huur in Ekeren, Berlaar, Herentals, St-Katelijne-Waver, Denderleeuw en van huizen te huur in Antwerpen, Sterrebeek, Kraainem. AutoWereld Fan van de leukste conceptauto’s, de vetste supersportwagens en de slimste prototypes? Dan moet je op Autowereld.be zijn, het online verlengstuk van het beste automaandbladvan Vlaanderen en dé website voor de rechtgeaarde autoliefhebber. We serveren niet alleen het recentste autonieuws, maar brengen ook pikante testverslagen van nieuwe auto’s en van iets minder nieuwe auto’s. Een must, eigenlijk. Certigo Certigo is dé oplossing voor het aanvragen van uw elektrische keuring en / of energieprestatiecertificaat (verplicht als onderdeel van een vastgoedtransactie). Om het mogelijk te maken om op een objectieve manier verschillende panden met elkaar te vergelijken, is het uiterst belangrijk dat deze certificaten correct worden opgesteld en 100% betrouwbaar zijn. Daarom werkt Certigo met de experts van Vinçotte, het meest toonaangevende keuringsbureau van het land. Bovendien, geniet u van een extra voordeel wanneer u beide keuringen laat uitvoeren op hetzelfde moment. Certigo is een samenwerking tussen Immoweb en Vinçotte.
www.autogids.be
  • is lid van de Produpress Groep
  • Uitgever sinds 1950
Produpress groep: Auto : Immo : Reclameregie :
Metriweb