Zoeken

Eerste webtest

Suzuki Swift Sport

Met enige vertraging krijgt nu ook de vierde generatie van de Suzuki Swift zijn Sport-versie. En opvallend in deze tijden waarin drukvoeding overal de plak zwaait: die is nog altijd atmosferisch.

28-11-2011

Voor
Verleidelijk duo motor-versnellingsbak
Weggedrag van een middenklasser
Dagelijkse bruikbaarheid

Tegen
1.000 euro duurder dan voorganger
Enkel verkrijgbaar als driedeurs
Inhoud en toegankelijkheid koffer

  Beschikbare tests (1 test = 2 €, de volgende = 1.75 €)

Veel kenners hadden verwacht dat de nieuwe Swift Sport drukvoeding zou krijgen, maar daar is niets van. De Sport neemt gewoon het beproefde atmosferische M16Amotorblok over dat ook al de vorige generatie aandreef, zij het iets opgekieteld: een 1.6 met 136 pk en 160 Nm, tegenover 125 pk en 148 Nm voordien. We zijn niet rouwig om die keuze, want hoewel een turbocompressor het rendement en de soepelheid van de motor verbetert, is het leuk om zoals in de goeie ouwe tijd een atmosferische viercilinder op te zwepen die niet liever vraagt dan in de toeren te klimmen: de rode zone van deze viercilinder begint pas bij 7.000 o/m... Anderzijds is hij voortaan aan een manuele zesversnellingsbak gekoppeld, tegenover een vijfbak voordien. Het aandrijfgeheel is voller en soepeler zonder dat je met de pook hoeft te spelen, zelfs al laat die zich aangenaam bedienen en doet de rest niet liever dan volgen.

De Swift, die al leuk rijdt in zijn klassieke uitvoering, vraagt als Sport niet liever dan tot het uiterste te worden gedreven. De voortrein reageert getrouw op de aanwijzingen van het stuur, terwijl de achteras de koers volgt zonder uit te breken. Het degelijke weggedrag staat het dempingscomfort niet in de weg in deze auto, die net zoals zijn voorganger zijn passagiers nog steeds in de watten legt.

Dat Suzuki niet voor drukvoeding heeft gekozen voor de Swift Sport, is zeker niet om de voortrein van deze bruisende Japanner te ontzien. Het opmerkelijk stabiele en efficiënte onderstel had zo'n turbo zonder problemen aangekund. Maar volgens de geruchten gaat het geld vandaag naar een elektrische Swift met range extender. Minder sympathiek misschien, maar wel meer aangepast aan de tijdsgeest.

U kunt de Eerste Test van de Suzuki Swift nalezen in AutoGids 837 van 23/11/2011.

Ook over dit onderwerp
Prijzen Suzuki
Kenmerken Suzuki
Zoekertjes tweedehands Suzuki
Alles over Suzuki
News Suzuki
Tests Suzuki
Advies van de gebruikers Suzuki (59)

Deel deze pagina met uw vrienden



Commentaren
 




Meest gelezen Suzuki

Dossier:
18 auto's van minder dans 10.000 euro

Gedetailleerde webtest:
Suzuki Swift 1.2

Gedetailleerde webtest:
Suzuki Alto 1.0

Eerste webtest:
Suzuki Alto

Nieuw:
Suzuki Swift Bi-Tone

Vergelijkende test:
Audi A1 1.2 TFSI, Citroën DS3 1.4 VTi, Lancia Ypsilon TwinAir en Suzuki Swift 1.2

Meerkamp:
Ford Fiesta 1.4 TDCi, Peugeot 207 1.4 HDi, Seat Ibiza 1.4 TDi & Suzuki Swift 1.3 DDiS

Telex:
Suzuki Monster breekt Pikes Peak-record

Prototype:
Suzuki Swift S Concept

Nieuw:
Suzuki Swift 4x4




Tag Cloud

gs lada 2107 panoramisch e-tron fiat 124 stradale targa universe tesla fisker tt nubira aston martin dbs biturbo ford ecosport lamborghini aventador martorell combi ccg automotive fcv-r

Gratis auto zoekertje

Verkoopt u uw auto? Plaats gratis een zoekertje op AutoGids
Zoekertje plaatsen


Roadbook Nürburg - Le Mans

Download hier het roadbook Nürburgring-Le Mans met tussenstops bij drie automusea.  Meer...

Alle merken

Abarth
Alfa Romeo
Ariel
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
BMW Alpina
Cadillac
Caterham

Chevrolet
Chrysler
Citroën
Corvette
Dacia
Daihatsu
Dodge
Donkervoort
Ferrari
Fiat

Ford
Gillet
Honda
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
KTM
Lada

Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lotus
Maserati
Maybach
Mazda
Mercedes-Benz
Mini

Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
PGO
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Saab
Seat

Skoda
Smart
Spyker
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
Wiesmann

Nuttige links

Prijzen en opties
Technische kenmerken
Belasting op inverkeerstelling

Tweedehands auto's
Richtprijzen tweedehands
Verkeersboetes

Autotests
Autonieuws

Jobs
Wie zijn we?

Contacteer ons

RSS
facebookFacebook
twitterTwitter

Immoweb Zoek je een appartement of een huis te koop of te huur in Vlaanderen, Wallonië, Brussel of in het buitenland? Vind een woning dankzij de zoekmotoren voor huizen en appartementen te huur of te koop. De grootste Belgische vastgoedwebsite helpt je ook om een vakantiewoning te vinden aan de Belgische kust, in de Ardennen, in Frankrijk, Italië, Spanje... Bekijk de zoekertjes online en vind een vakantiewoning te huur. Wil je een zoekertje plaatsen om je huis of bouwgrond te verkopen of om een woning te verhuren? Je kan je panden te huur gemakkelijk online zetten, net als je vakantieverhuur. Vind ook onze recentste huizen te koop in Baarle-Hertog, Willebroek, Vosselaar, Hove, Maasmechelen en ook appartementen te koop in Halle, Lichtervelde, St-Kruis. Bezoek ons recent aanbod van appartementen te huur in Ekeren, Berlaar, Herentals, St-Katelijne-Waver, Denderleeuw en van huizen te huur in Antwerpen, Sterrebeek, Kraainem. AutoWereld Fan van de leukste conceptauto’s, de vetste supersportwagens en de slimste prototypes? Dan moet je op Autowereld.be zijn, het online verlengstuk van het beste automaandbladvan Vlaanderen en dé website voor de rechtgeaarde autoliefhebber. We serveren niet alleen het recentste autonieuws, maar brengen ook pikante testverslagen van nieuwe auto’s en van iets minder nieuwe auto’s. Een must, eigenlijk. Certigo Certigo is dé oplossing voor het aanvragen van uw elektrische keuring en / of energieprestatiecertificaat (verplicht als onderdeel van een vastgoedtransactie). Om het mogelijk te maken om op een objectieve manier verschillende panden met elkaar te vergelijken, is het uiterst belangrijk dat deze certificaten correct worden opgesteld en 100% betrouwbaar zijn. Daarom werkt Certigo met de experts van Vinçotte, het meest toonaangevende keuringsbureau van het land. Bovendien, geniet u van een extra voordeel wanneer u beide keuringen laat uitvoeren op hetzelfde moment. Certigo is een samenwerking tussen Immoweb en Vinçotte.
www.autogids.be
  • is lid van de Produpress Groep
  • Uitgever sinds 1950
Produpress groep: Auto : Immo : Reclameregie :
Metriweb