Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Mobiliteit / Minder pech onderweg deze zomer? Ja, maar....

Geschreven door Team AutoGids op 26-08-2026

Mobiliteitsorganisatie VAB noteerde deze zomer een stijging van het aantal buitenlandse bijstandsdossiers. Er waren minder technische pannes, maar meer medische interventies.

Samenvatting bijstand zomer 2026

  1. Alarmcentrale verwerkte ongeveer 25.000 buitenlandse oproepen
  2. Medische dossiers stegen met 12%
  3. Meer vakanties richting noorden, met Zweden, Zwitserland en Oostenrijk in de lift

1. Meer oproepen, maar geen chaos

De lichte stijging kwam volgens VAB niet onverwacht. Meer Vlamingen kozen door de onstabiele situatie in het Midden-Oosten voor een autovakantie. De alarmcentrale kon daarop anticiperen en verwerkte tijdens de zomervakantie ongeveer 25.000 buitenlandse oproepen.

Het gevreesde zwarte wisselweekend van 1 augustus bleef relatief beheersbaar doordat veel reizigers gespreid vertrokken. Wel zag VAB meer ongevallen tijdens de nacht en vroege ochtend, vermoedelijk door vermoeidheid en slechtere zichtbaarheid.

2. Medische bijstand groeit

De opvallendste evolutie zit niet bij autopech, maar bij medische dossiers. Voor de derde vakantieperiode op rij daalde het aandeel technische interventies, terwijl medische bijstand toenam. In de zomer van 2026 gaat het om een stijging van 12%.

VAB wijst op een combinatie van factoren: extreme weersomstandigheden, oudere reizigers die langer actief blijven en meer avontuurlijke vakanties zoals fietsen, wandelen, klimmen en mountainbiken. Zulke dossiers zijn complexer en vragen meer opvolging van de alarmcentrale.

3. Klassieke bestemmingen, noordelijke verschuiving

De meeste buitenlandse oproepen kwamen nog altijd uit de buurlanden, met Frankrijk, Nederland en Duitsland als belangrijkste vakantiebestemmingen. Toch ziet VAB al enkele jaren een verschuiving richting het noorden, mogelijk door de hitte in Zuid-Europa.

Vooral Zweden valt op met een stijging van 20,5%. Ook Zwitserland en Oostenrijk groeien, met respectievelijk 21%en 22%. Natuurbranden zorgden ondanks hun zichtbaarheid amper voor rechtstreekse pechdossiers, mede door tijdige evacuaties en goede lokale coördinatie.

AutoGids-redactie

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten