Samenvatting Mini x Deus Ex Machina
- In samenwerking met modemerk Deux Ex Machina
- The Skeg: op basis van de JCW Electric
- The Machine: op basis van de JCW op benzine
- Voorgesteld op de IAA Mobility 2025
- Designconcepts zonder productieplannen
Bij Mini zijn ze nog aan het bekomen van een bijzonder drukke periode waarin zowat het hele gamma vernieuwd werd, toch wou de Britse BMW-dochter niet zonder lege handen naar de IAA Mobility 2025 afzakken. Daarom presenteren ze twee stoere designconcepts op de München Motor Show, ontwikkeld in samenwerking met modelabel Deus Ex Machina.

The Skeg
Gebaseerd op de elektrische Mini Cooper John Cooper Works en herkenbaar aan zijn gesloten voorzijde met verlicht grille. Het veelvuldige gebruik van glasvezel zorgt ervoor dat het gewicht met 15% gedrukt wordt, al zal het gestripte interieur daar ook wel een rol in spelen.

Volgens Mini haalt The Skeg een heleboel inspiratie uit de surfwereld. Waar normalerwijze de achterbank staat, vind je hier lades waarin je je wetsuits kan opbergen. Er zijn rubberen bevestigingsbanden waarmee je een surfplank op het dak kan bevestigen, waarbij de flink uit de kluiten achtervleugel bijklust als imperiaal.
The Machine
Gebaseerd op de JCW-versie met benzinemotor, zoals je ziet aan het opgewerkte frontje. Deze Cooper refereert graag aan het autosportverleden van Mini, zoals je kan zien aan de verstralers op de motorkap. Let ook op de geperforeerde koplampen en op de vintage zijspiegels.

Net zoals op The Skeg komt The Machine met een enorme achterspoiler en opgepompte wielkasten, de achterdiffusor met enkele, centraal gemonteerde uitlaatpijp leende Mini van de JCW-racer die enkele maanden geleden deelnam aan de 24 Uur van de Nürburgring.
Wil Mini zich weer als stoer en sportief presenteren, elementen die wat ondergesneeuwd geraakten met de presentatie van de Aceman en de Countryman? Het levert in elk geval twee boeiende designconcepts op, al had die door marketing gedreven link met Deus Ex Machina niet gehoeven.