Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

prototype / Porsche Mission S kijkt zowel voor- als achteruit

Geschreven door Laurent Blairon op 15-10-2026

De Porsche Mission S bulkt van de historische knipogen, maar kondigt tegelijk de ontwikkeling aan van een nieuwe supercar met middenmotor. Die zou een vaste plek in het gamma krijgen boven de 911.

Samenvatting: Porsche Mission S (2026)

  1. Voorbode van een sportwagen boven de 911
  2. Designknipogen naar 911, 917, 928, 959 en 911 GT1
  3. Clean interieur met moduleerbare instrumenten
  4. Geen centraal scherm, wel smartphone-integratie
  5. Platform zal dienen voor supercar

Werkt Porsche aan een opvolger voor de Carrera GT en 918 Spyder? De conceptcar Mission S lijkt alvast te hinten op zo’n nieuwe supercar met middenmotor, als topmodel in zijn sportwagengamma boven de 911. Waarbij Stuttgart terug wil naar de essentie: zoek niet naar grote schermen of grote spoilers. De Mission S zet de bestuurder en het rijplezier centraal in de beleving.

1. Voorbode van een sportwagen boven de 911

De Mission S kadert binnen een nieuwe strategie bij Porsche, de zogenoemde Sportwagenschmiede ’35. Die heeft als doel de stilistische identiteit van het Duitse merk een nieuwe richting te geven. Tegelijk kondigt deze conceptcar ook een nieuwe archtitectuur met middenmotor aan, bedoeld voor een nieuwe generatie supercars uit Stuttgart.

Porsche is daarbij formeel: het gaat niet om een exclusief model dat slechts in een handvol exemplaren of maar tijdelijk te koop wordt. De bedoeling is om die sportwagen een vaste plek in het gamma te geven. Of dat model dan (ook) nog een verbrandingsmotor krijgt? Dat is voorlopig koffiedik kijken.

2. Designknipogen naar 911, 917, 928, 959 en 911 GT1

Deze Mission S bedient zich rijkelijk van stijlelementen van vroegere Porsches. Zo verwijzen de gewelfde voorvleugels en ronde koplampen duidelijk naar de 911, terwijl in de afgeplatte neus de 911 GT1 uit eind jaren 90 te herkennen valt. De daklijn, die doorloopt tot onder de achterspoiler, herinnert dan weer aan de 959. En het design van de lichtgewicht velgen doet denken aan de wielen van de 928.  

De actieve achterspoiler is volledig in het koetswerk geïntegreerd, terwijl de koeling herinneringen oproept aan de ventilator van de legendarische Porsche 917. Al die designknipogen naar het verleden worden gecombineerd in een uitzonderlijk lage en brede auto, waarvan de proporties duidelijk een middenmotorlay-out verraden.

3 Clean interieur met moduleerbare instrumenten

Binnenin koos Porsche voor een minimalistische aanpak, geïnspireerd op de 356 en de 550 Spyder. Het dashboard krult zich om de inzittenden heen, en combineert fysieke knoppen met digitale instrumenten. Het doel: de interactie tussen mens en machine zo direct mogelijk houden.

De voornaamste originaliteit betreft de vijf ronde instrumenten achter het stuur. Met centraal een grote analoge toerenteller, gecombineerd met een digitale weergave. Afhankelijk van de gekozen rijmodus kan die toerenteller zelfs dichter bij de bestuurder komen te staan, terwijl de andere tellers van plaats wisselen. Voor de digitale instrumenten kun je kiezen uit verschillende graphics, telkens gebaseerd op oudere Porsche-modellen.

Naar vaste Porsche-gewoonte heeft ook deze Mission S een contactslot links van het stuur, samen met nieuwe hendels waaraan je kunt trekken of duwen. Zelfs de vertrouwde Sport Chrono-module werd herwerkt en combineert een analoge look met digitale precisie.

4. Geen centraal scherm, wel smartphone-integratie

In een tijd waarin de meeste constructeurs almaar meer schermen in hun auto’s inbouwen, kiest Porsche net voor de omgekeerde weg. De Mission S doet het zonder centraal scherm, ook niet voor de bestuurder. In de plaats krijg je een uitklapbare telefoonhouder, voorzien van magnetische MagSafe-technologie. Op die manier kan de bestuurder zijn smartphone gebruiken als navigatiescherm of informatiebron.

5. Platform zal dienen voor supercar

Porsche stelde Mission S voor in New York, meer bepaald op een kaai in Queens. Geen toeval, want exact op die locatie werden in 1953 ook de eerste beelden geschoten van de 550 Spyder. Alweer een leuke knipoog dus, waarmee Porsche duidelijk wil maken dat het opnieuw wil aanknopen bij een ander soort sportwagen dan de 911.

Want los van die stijl wil de Mission S vooral de voorbode zijn van een nieuw platform, dat moet dienen voor een supercar met middenmotor. Hoe die auto er technisch zal gaan uitzien, is nog niet bekend, en ook over een lanceringsdatum of een prijsindicatie zwijgt Porsche in alle talen. Het is dus nog even wachten wat er onder die motorkap komt te liggen, maar deze knappe conceptcar smaakt alvast naar meer.

Redactiesecretaris/eindredacteur/testrijder AutoGids

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten