Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Markt / Alfa Romeo heropent de orderboeken voor de Giulia en Stelvio Quadrifoglio

Geschreven door Team AutoGids op 24-02-2026

Stellantis maakt vreemde bokkensprongen: na de hernieuwde focus op dieselmotoren heropenen ze nu ook de orderboeken voor de sportieve Quadrifoglio-versies van zowel de Giulia als de Stelvio.

Alfa Romeo was bezig met elektrisch aangedreven opvolgers voor de Giulia en de Stelvio. Al stuurde het Italiaanse Stellantis-merk die beslissing snel bij, want die nieuwe modellen zouden ook aangeboden worden met een (hybride) verbrandingsmotor. Nu blijkt dat de Giulia en de Stelvio, inclusief hun eigenlijk zowat uitgefaseerde Quadrifoglio-varianten, nog tot 2027 te koop zullen worden aangeboden.

Alfa Romeo heropent de orderboeken voor de Giulia en Stelvio Quadrifoglio

Voor de echte autofans is het goed nieuws, natuurlijk. Want hoewel ze inmiddels wat jaren op de teller hebben staan, blijven de Quadrifoglio-versies van de Giulia en de Stelvio heerlijke sturende sportievelingen. Op dynamisch vlak hoeven ze van weinig wagens lessen te krijgen, zelfs niet van een BMW M3 of X3 M. Toch roept deze beslissing vragen op over het bij Stellantis gevoerde beleid.

Dat de groep worstelt met de EV-transformatie is een publiek geheim. Eerst besloten ze de enkel als EV bedoelde Fiat 500e alsnog aan te bieden met een hybride aandrijving, vervolgens kondigden ze aan opnieuw te investeren in dieselmotoren en nu geven ze pensioengerichtigde modellen een nieuwe levenslijn... Telkens met "op vraag van de consument" als verklaring.

 

AutoGids-redactie

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten