Na 25 jaar en bijna 5.000 geleverde motoren is Morgan de langstlopende OEM-partner van BMW. Het gaat om een hechte samenwerking die ook in de toekomst wordt voortgezet. Om dit jubileum te markeren, bracht Morgan veertien iconische modellen met BMW-motor samen, die voor het eerst gezamenlijk werden tentoongesteld.

De selectie onderstreept dat in Malvern niet alleen klassieke roadsters worden gebouwd, maar ook modellen met duidelijke prestatie-ambities. De Britse ingenieurs hebben hun voertuigen consequent afgestemd op een optimale integratie van de zescilinder- en achtcilindermotoren uit München.
V8 zonder turbo
De samenwerking begon aan de top van het gamma, met de atmosferische BMW V8-motoren van het type M62 en later N62, die werden toegepast in verschillende generaties van de Aero 8, de AeroMax en de laatste uitvoeringen van de Plus 8. De eerste Aero 8 werd in maart 2000 voorgesteld op het Autosalon van Genève. Het ontwerp zorgde voor verdeelde reacties, onder meer door de ver uit elkaar geplaatste koplampen, maar technisch maakte de wagen indruk.

De 4,4-liter V8 leverde 286 pk en was gekoppeld aan een handgeschakelde zesversnellingsbak van Getrag. BMW leverde daarbij meer dan alleen de motor: Duitse ingenieurs waren actief betrokken bij de ontwikkeling, onder meer tijdens tests op het circuit van Miramas nabij Marseille. Met een gewicht van ongeveer 1.000 kilogram, een acceleratie van 0 naar 100 km/u in minder dan vijf seconden en een topsnelheid van 260 km/u waren de prestaties uitgesproken sportief.
Deze traditie van grote V8-motoren, die Morgan gedurende zo’n vijftig jaar toepaste, bleef bestaan tot aan de 4,8-liter N62 en de laatste, zeer exclusieve Plus 8 GTR-modellen die in 2021 werden gebouwd.
Zes-in-lijn mét turbo
In 2019 begon een nieuw tijdperk met de introductie van de BMW B58-zescilinder-in-lijn van 3,0 liter in de Plus Six. Het was de eerste turbomotor én de eerste zescilinder-in-lijn in de geschiedenis van Morgan. Tegelijk werd het nieuwe CX-platform geïntroduceerd, dat stijver en lichter is dan zijn voorganger.

De B58 wordt ook gebruikt in de Morgan Midsummer, een opvallende barchetta die in samenwerking met Pininfarina werd ontwikkeld en beperkt bleef tot 50 exemplaren. De productie van dit model wordt begin januari afgerond.
Zelfs viercilinders?
Daarnaast kreeg de Plus Four de BMW B48-viercilinder 2,0-liter turbomotor, waarmee Morgan een viercilindertraditie voortzet die al 75 jaar meegaat. Dit model markeert tevens de officiële terugkeer van het merk op de Amerikaanse markt, mogelijk gemaakt door een uitgebreid homologatietraject in samenwerking met BMW.

Het meest recente model, de Morgan Supersport, voorgesteld in maart 2025, geldt als het hoogtepunt van de samenwerking. Gebouwd op het CXV-platform en aangedreven door de B58, introduceert hij een nieuwe designtaal en is het de meest dynamische Morgan tot nu toe.