Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Er is geen Facebook-account verbonden aan de website, schrijf u in.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Nostalgie / Deze Ferrari kost 22 miljoen dollar

Geschreven door Olivier Duquesne op 23-08-2022

Op de veilingen in The Qail tijdens de Monterey Car Week passeren er geheid juweeltjes onder de hamer. RM Sotheby's was geen uitzondering. Veel auto's brachten makkelijk 5 miljoen dollar op.

Wie Pebble Beach in Monterey, Californië, zegt, zegt ook veilingen in The Qail. RM Sotheby's heeft in 2022 de traditie van het evenement alle eer aangedaan. Voor sommige loten, gingen de bieders door hun dak. Er werden 14 auto's verkocht voor meer dan $5 miljoen (€5 miljoen). Onder de twintig belangrijkste verkopen, regeerde Ferrari met niet minder dan elf modellen. Vermogende verzamelaars werden vooral aangetrokken door de coupé-cabriolets en de sportieve roadsters. En er was ook een eenzitter van ene Michael Schumacher.

Ferrari aan de top

De ster van de week? Een Ferrari 410 Sport Spider van Scaglietti uit 1955. Slechts twee exemplaren werden gebouwd in deze specificatie: 4,9 liter-V12 met 24 bougies en 400 pk. Deze Ferrari werd voorbereid voor de Carrera Panamericana met modificaties aan het buisvormige, laaggeplaatste chassis.

Maar hij nam ook deel aan andere wedstrijden, waaronder de 1000 km van Buenos Aires in 1956, onder de hoede van Juan-Manuel Fangio. Ook Carroll Shelby won er talrijke races mee in 1957 en 1958. Geschat op $25 miljoen, werd hij uiteindelijk verkocht voor $22 miljoen.

Mercedes Royale

Geen Royale van Bugatti, maar een Mercedes-Benz 540 K Special Roadster uit 1937 voor de koning van Afghanistan. Deze auto met lange staart en "hoge deuren" heeft nog enkele van zijn originele kenmerken, want hij is maar gedeeltelijk gerestaureerd.

De auto heeft slechts 18.000 kilometer op de klok en nog steeds de Dunlopbanden uit die tijd. De veilingmeester hamerde hem af op 9,9 miljoen dollar.

Hispano-Suiza van een vliegende aas

Een auto uit Spanje maakte het podium compleet. Het gaat om de Torpedo Hispano-Suiza H6C Tulipwood. De sportwagen met de ooievaar als embleem werd besteld door André Dubonnet (van het geslacht dat ook het aperitief maakt) om ermee deel te nemen aan de Targa Florio.

Omdat Dubonnet een voormalige luchtmachtaas was tijdens de Grote Oorlog, koos hij voor een mahoniehouten carrosserie gemaakt door de vliegtuigbouwer Nieuport-Astra uit Argenteuil (Frankrijk).

Record voor een F1 auto

In de top 20 prijkt ook een Formule 1-auto, eentje uit 1998: een Ferrari F300, bestuurd door Michael Schumacher. De auto werd aangedreven door een 800 pk sterke V10. Een mythische auto, omdat dit chassis de Regenkoning in staat stelde vier grand prix te winnen. Sterker nog, in alle races waarin deze auto uitkwam, beklom Michael Schumacher de hoogste trede van het podium. Inclusief de Britse GP, ondanks een straf van 10 seconden op het einde van de race - die hij in de pits uitzat nadat hij de geblokte vlag was gepasseerd (slimme Michael). Het bieden stokte op 6,6 miljoen dollar.

The Most Successful of All Undefeated Ferrari Formula 1 Cars from RM Sotheby's on Vimeo.

Het was ook tijdens deze veiling dat de Porsche 911 "Sally Special" werd verkocht voor 3,6 miljoen dollar ten bate van een goede doel.

Beeld: RM Sotheby’s

Web Editor - Specialist Advice

HEB JE NOG VRAGEN?
Stel ze op ons AutoForum

Naar AutoForum

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten