Ferrari blijft investeren in zijn testinfrastructuur. Nog geen vier maanden geleden voltooide het merk het gloednieuwe testcentrum E-Vortex, gelegen pal tegenover het historische hoofdkantoor in Maranello. Deze 37.000 m² grote complex vormt een aanvulling op het legendarische circuit van Fiorano, dat sinds 1972 dienstdoet bij de ontwikkeling van straat- en racewagens.

De Ferrari E-Vortex-piste werd gebouwd in amper vier maanden tijd en komt naast het testcircuit van Fiorano te liggen. Deze zowat 2 kilometer lange omloop telt hellende bochten, een recht stuk en verschillende wegdekken die bedoeld zijn om het rijcomfort, de duurzaamheid en de rolgeluiden op punt te zetten. Ferrari installeerde ook een geïntegreerde werkplaats voor snelle ingrepen ter plekke.
Elektrische Ferrari-modellen?
De E-Vortex-testbaan moet het aantal gecamoufleerde Ferrari-prototypes op de openbare weg drastisch verminderen. Om die modellen weg te houden van nieuwsgierige blikken, maar ook om de ontwikkelingsteam constantere, beter meetbare testomstandigheden te bieden. En dat zou de ontwikkelingstijd moeten reduceren.

De investering in E-Vortex wordt ook gedreven door de omslag naar geëlektrificeerde modellen. Bestaande testmethodes voor verbrandingsmotoren volstaan niet langer: prototypes op batterijen vragen specifieke tests op het vlak van thermisch beheer en energierecuperatie. Dat lukt beter in een geregeld laboratorium à la E-Vortex dan op de openbare weg.