Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Detailtests / BMW 118d & 120d

Geschreven door Bert Troubleyn op

Hoewel voor de 1-Reekshelemaal van nul werd begonnen, heeft de constructeur hem al zijn genen meegegeven. Alles aan deze kleine achterwielaandrijver ademt BMW.

Prijs
NB
  • Score redactie /20

Zolang er niet te veel vermogen naar de voorwielen gestuurd wordt, is een voorwieltrekker ideaal, want je verlost de binnenruimte van de transmissietunnel en de koffer van de overbrenging. Daar staat tegenover dat achterwielaandrijving puur rijplezier verschaft. Zelfs met een dieselmotor. Trouwens, de 1-Reeks is misschien wel een authentieke, sportieve BMW, maar de krachtigste versie tot nu toe is precies een diesel. Toch is de constructeur de me(ga)lomanen nog iets verplicht. Of die door de M-afdeling van het merk bediend zullen worden met een zes-in-lijn? Waarom ook niet, al lijkt een vierpitter zoals de allereerste M3 in deze “compacteling” even aangewezen. Wordt vervolgd, want BMW beloofde ons een volledig
gamma voor de 1-Reeks...

In dit artikel : BMW, BMW 1 Reeks

Tests

Onze tests

De concurrenten