Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Scoops / In afwachting van de Volkswagen ID. Golf: facelift ID.3 krijgt Neo-achtervoegsel

Geschreven door Frédéric Kevers op 13-03-2026

Er is te veel veranderd om louter te spreken van een facelift, al is de herkenbaarheid zo groot dat het moeilijk is om hem te catalogeren als volledig nieuw model. Er valt, met andere woorden, veel te zeggen voor en over deze Volkswagen ID.3 Neo.

Volkswagen bereidt een doorgedreven update van de elektrische VW ID.3 voor, een facelift die grotendeels parallel zal lopen met die van de technisch nauw verwante Cupra Born onlangs. Voor een naamsverandering van ID.3 naar ID. Golf is het nog te vroeg, Wolfsburg verkiest het achtervoegsel "Neo".

Volkswagen ID.3 Neo

Nu is dat slechts uitstel: de opvolgers van de ID.3 en de Golf zullen wel degelijk samensmelten tot de Volkswagen ID. Golf, zoals ook de ID.4 in de toekomst ID. Tiguan zal gaan heten en de volgende ID.7 als ID. Passat in het gamma terecht zal komen.

Wat verandert er aan de Neo?

Als we ons mogen baseren op de updates die de Cupra Born onlangs genoot, dan combineert de Volkswagen ID. 3 Neo een strakker getrokken koetswerkontwerp (met verlicht VW-logo op de achterklep) met een opgewaardeerd interieur met fysieke bedieningsknoppen op het multifunctionele stuur, met een volwaardig instrumentarium voor de bestuurder en met een voortaan Android-gestuurd OS-systeem voor de centrale display.

Volkswagen ID.3 Neo

Verder is er sprake van nieuwe EV-functies, zoals one-pedal driving en V2L-functionaliteiten - voor wie zijn elektrische fiets zou willen opladen, bijvoorbeeld. Je houdt de keuze tussen twee accupakketten: 58 of 79 kWh. De grootste batterij garandeert een rijbereik van minstens 600 kilometer en een DS-laadsnelheid tot 185 kW. De 326 pk sterke GTX zou een andere naam kunnen krijgen: zou er een nieuwe GTI in de maak zijn?

In afwachting van de VW ID. Golf krijgt de ID.3 nog een stevige opfrisbeurt. 

 

 

 

Web Editor

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten