Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Nieuw model / Dongfeng breidt uit met Vigo en Mage

Geschreven door Steven Appelmans op 08-01-2026

Dongfeng neemt zijn Europese missie serieus. Wat de Chinezen willen bewijzen door nu ook zijn Belgische portfolio gevoelig uit te breiden. Onderaan met de Vigo, bovenaan met de Mage.

Beginnen met de Vigo. In essentie is dat een SUV-afgeleide van de Dongfeng Box. Een iets groter en kwieker EV-tje dus dat het vooral moet hebben van zijn toegenomen praktische gemak. In deze gesymboliseerd door de in twee delen te openen kofferklep. 

Veel technische info is er verder niet, waardoor we af moeten gaan op de fiche van de Nammi 6 (zoals het ding in de heimat heet). Daarvan weten we dat die met een 51,5 kWh grote batterij geleverd wordt wat het karretje ongeveer 350 kilometer ver krijgt op een lading. De cellen kan je nadien snelladen tot 150 kW.

Minstens even leuk om lezen is dat de synchroonmotor tussen de voorwielen 184 pk levert. Een hele upgrade in vergelijking met de 95 pk waar de Box op moet terugvallen.

Twee smaken

Aan de andere kant van de line-up staat dan weer de Mage waar de open grille al verraadt dat er hier ook een verbrandingsmotor draait. Een 1,5 liter turbo met name die in combinatie met de elektromotoren tot 270 pk levert. De 0 tot 100 km/u zou daarmee afgelegd moeten zijn in ongeveer 6 seconden, terwijl dat gespurt je niet meer dan 5 liter benzine per 100 kilometer zou mogen kosten.

Dat laatste mag op conto van de 17 kWh grote batterij die - aldus de Chinese cyclus - garant zou staan voor 81 uitstootloze kilometers. Tel je daar ook de volle brandstoftank bij op, dan zou de totale actieradius zelfs 1.200 kilometer bedragen. 

We zullen zien wat daarvan overeind blijft als we het stuur van de Mage zelf in handen mogen nemen. Da's iets voor de zomer van 2026. Eerst mag de Vigo zijn entree maken. Dongfeng mikt daarbij op het einde van het eerste kwartaal.

Journalist AutoGids/AutoWereld

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten