Samenvatting Mercedes CLA Shooting Brake (2025)
- Bouwt net zoals CLA op nieuwe MMA-basis
- 800V-architectuur: snelladen aan 320 kW
- Koffer van 455 liter+ frunk van 101 liter
- Trekvermogen tot 1,8 ton voor de CLA 350
- Lengte van 4,73 meter
De nieuwe, intussen derde generatie van de Mercedes CLA komt ook als Shooting Brake die wat extra stijl en ruimte in de mix wil gooien. Maar maak er geen ruimtewonder van, want met een laadvolume van 455 liter is de koffer kleiner dan die van zijn voorganger. Met de neergeklapte achterbank heb je nu tot 1.290 liter tot je beschikking. De elektrische versie doet daar wel een frunk van 101 liter bovenop.

Al bij al is dat beduidend minder dan de breakversie van de C-Klasse, die slechts 2 centimeter langer is dan de nieuwe Mercedes CLA Shooting Brake. Die beschikt immers over een maximaal laadvolume van 1.510 liter.
Rijbereik
Op de hertekende achtersteven en de wat genereuzere koffer na loopt de nieuwe Shooting Brake netjes in de pas met de nieuwe Mercedes CLA. Dan hebben we het over de nieuwe MMA-basis, kort voor Mercedes Moduldar Architecture. Over de keuze tussen een hybride (die komt wat later) en een elektrische aandrijving, met een (CLA 250, 272 pk en 761 km rijbereik) of twee motoren (CLA 350, 354 pk en 730 km rijbereik).

Over een 800V-architectuur die snelladen tot 320 kW mogelijk maakt. En over de tweeversnellingsbak voor de elektrische CLA-variant, wat het trekvermogen helpt optrekken tot 1,8 ton.
Onder een sterrenhemel
Binnenin is Mercedes erg trots op de nieuwe MB.0S-interface, die debuteert op de CLA. De Shooting Brake komt met een zonnedak waarvan je de transparantie kan regelen. Daarbij kan je er niet alleen voor kiezen om het panoramadak te verduisteren, maar ook om er een sterrenhemel van te maken - als we goed geteld hebben, kwamen we uit op 158 sterretjes.

De Shooting Brake is altijd al een populaire CLA-variant geweest, eentje die het vooral moest hebben van zijn knappe lijnenspel. En dat is bij de derde generatie niet anders. In vergeijking met zijn voorganger gaat het maximale koffervolume er zelfs op achteruit. Maar dat zal de nieuwe CLA Shooting Brake niet tegenhouden om zieltjes te winnen, want naast de knappe verpakking gooit Mercedes ook de hoogstaande technologie in de strijd.