Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Er is geen Facebook-account verbonden aan de website, schrijf u in.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Nostalgie / Auto van Hitler gaat onder de hamer

Geschreven door Laurent Norro op 29-12-2017

Eén van de Mercedessen van Adolf Hitler wordt op 17 januari 2018 geveild. De verkoopprijs vestigt mogelijk een nieuw record voor een auto met een duister verleden.

Als je zelf auto’s verzamelt, dan zal het volgende bericht jou interesseren. We vernamen namelijk dat veilinghuis Worldwide Auctioneers een auto aanbiedt die toehoorde aan de meest duistere dictator van de twintigste eeuw: Adolf Hitler. Deze veiling vindt plaats op 17 januari 2018 in Scottsdale, Arizona (Verenigde Staten).

Voorgeschiedenis

De aangeboden auto is een Mercedes-Benz 770K Grosser, bekend onder de bijnaam ‘Super Mercedes’. Hij werd door Adolf Hitler gebruikt voor een triomfantelijke parade in Berlijn na de capitulatie van Frankrijk in 1940 en voor een bezoek van de Italiaanse dictator Benito Mussolini. Leuk om te weten: het is één van de vier modellen die van dit type gebouwd werden in 1939. Op het einde van de oorlog lieten de Amerikaanse troepen de auto achter in Frankrijk. Ze kenden de herkomst van de auto niet en brachten hem onder in het wagenpark van de militaire politie. Na de oorlog werd deze Mercedes gekocht door een particulier uit België. Later werd hij teruggevonden bij een vereniging van oud-strijders in Virginia, voor hij in 2002 terugkeerde naar Europa.

Educatieve campagnes

Worldwide Auctioneers heeft aangekondigd dat 10 procent van de verkoopopbrengst van deze Mercedes geschonken wordt aan educatieve campagnes over het nazisme en de Holocaust. Aangezien de rode telefoon van Hitler in februari jongstleden nog 243.000 euro waard bleek, zal de verkoop van deze auto ongetwijfeld hoge toppen scheren. Des te beter voor de sensibilisering.

BLIJF OP DE HOOGTE VAN HET LAATSTE AUTONIEUWS!
Nieuwe modellen, tests, advies, exclusieve evenementen! Het is gratis!

Ik schrijf me in

Nieuws

Aanbevolen nieuwsberichten