- Score redactie 15.35 /20
De keuze voor de kleinere batterij impliceert ook meteen minder vermogen. Al lijkt de 144 pk die je dan overhoudt, ons niet onoverkomelijk. In de zin dat we met de 174 pk en 193 Nm (het koppel is voor beide versies inwisselbaar) van onze testwagen met 61 kWh-batterij meer dan ruimschoots bediend waren. Het is zeker geen scheurijzer, maar met het Sport-programma geactiveerd weet de e Vitara er een gezwind tempo op na te houden.
Dat is mede de verdienste van de MacPhersons vooraan en de multilink achteraan, die al die voorwaartse stuwkracht ook vlot richting asfalt gemasseerd krijgen. Opnieuw, hem sportief noemen is een hele brug te ver, maar deze Suzuki laat zich wel meer dan gewillig de bocht om gooien.
Het helpt uiteraard dat je ‘slechts’ 1,8 ton onder controle te houden hebt. Net zoals de e Vitara ook op dit vlak de vruchten plukt van die wielbasis van 2,70 meter en de bijzonder korte overhangen. Voor wie die vlotheid nog wat wil opvoeren, kan het handig zijn om de energierecuperatie een stand hoger te schroeven – en zodoende wat meer te remmen op de motor. Dat gaat in drie niveaus (waartussen je evenwel alleen kunt switchen als de auto stilstaat), zij het zonder de optie van een eenpedaalsturing.
Strak, maar niet onbehaaglijk
Maak je het toch te bont – wat gezien de uitstekende grip van de Goodyears best een uitdaging is – dan kondigt zich dat meer dan tijdig aan via makkelijk te controleren onderstuur. Kortom, de e Vitara mag zich rekenen tot de gezwinde jongens van de klas. En ja, dat wreekt zich deels op het dempingscomfort: een zachte dein hoef je hier niet te verwachten. De Suzuki is strak opgehangen, zonder dat het evenwel ooit onbehaaglijk zou worden. Integendeel zelfs, het gevonden compromis – waarbij korte oneffenheden stevig, maar goed gecontroleerd worden opgevangen – is naar ons gevoel een van de betere in het segment.
Uiteindelijk predikt de e Vitara echter toch vooral gematigdheid, en dus zullen de rijprogramma’s Normal en Eco in de praktijk de meest gebruikte zijn (waarbij het verschil tussen die twee zich eigenlijk vooral laat voelen in de ventilatie die dan iets minder hard blaast). Wat ons terugbrengt bij de stelling van daarnet, namelijk dat je ook met het basisvermogen al goed af bent.
In dit artikel : Suzuki, Suzuki E vitara