Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Detailtests / 2026 Mercedes GLC 400 4Matic Electric (140 Years Edition)

Geschreven door Ken Divjak op

Qua design speelt de Mercedes GLC Electric op safe, maar onder zijn discrete, bijna klassieke voorkomen schuilt een modern technofeestje waaraan Tomorrowland nog een puntje kan zuigen.

77.440 €
  • Score redactie 17.15 /20

Zelfs zonder het naadloze Hyperscreen (een optie van 1.512,50 euro) wordt de rijervaring gedomineerd door drie grote schermen. Verrassend daarbij is dat het passagiers­display (uit besparingsoverwegingen?) altijd zichtbaar blijft voor de bestuurder, ook als je bijrijder onderweg YouTube kijkt of Angry Birds speelt. In de basis schotelt de GLC Electric nochtans een gedegen rijhouding voor, met een voldoende ruim verstelbare stuurkolom. Ook positief is dat de stuurhoepel voor één keer eens geen aparte vorm heeft en niet te dik of te klein is, zodat het bestuurdersdisplay helder en duidelijk afleesbaar blijft.

Dat laatste kunnen we helaas niet zeggen van de mini-icoontjes linksonder op het centrale scherm die je naar het digitale menu voor de verluchting moeten leiden. En om de menutegel te vinden waarmee je de batterij handmatig kunt preconditioneren voor een snellaadbeurt, kwam er zelfs Google aan te pas. Diezelfde hulplijn hadden we trouwens ook nodig voor de truc om de Auto Hold-functie van de aandrijflijn te activeren (het rempedaal na het tot stilstand komen even krachtig intrappen, is blijkbaar de boodschap).

Digitale irritaties

Dat chronische gebrek aan fysieke knoppen en andere digitale irritaties terzijde rijdt de geteste GLC 400 4Matic Electric uitstekend. Koppel is er met 800 Nm te over, zelfs in die mate dat de 250 Electric met 505 Nm ook wel zal volstaan – temeer omdat je ook op die basisversie de luchtveren in combinatie met de achterwiel­sturing kunt bestellen. Samen met het hoge profiel van de negentienduimwielen geeft die pneumatische ophanging de GLC een wegligging die uiterst comfortabel is en toch genoeg controle biedt. Innemend wordt de rijervaring nooit, bijzonder rust­gevend wel, ook al door de goede isolatie met geluidwerend glas.

Net als de sfeerverlichting kun je ook de rijgeluiden naar wens instellen, al doen die eerlijk gezegd vooral afbreuk aan de algemene rust. Idem dito voor dat bizarre druppel­geluid dat we al eerder in de CLA constateerden en ook hier weer noteerden – alsof er ergens een kraantje blijft lopen wanneer de rit net begonnen is. Waarschijnlijk heeft het iets met de airco of de warmtepomp te maken, hoewel Mercedes ons niet wist te vertellen wat het geluid precies veroorzaakt.

Rijden en gereden worden

Met maximaal tien buitencamera’s, vijf ­radarsensoren en twaalf ultrasoonsensoren wil de GLC Electric even graag zelf rijden als gereden worden. Dat doet hij op de snelweg overigens prima, met een adaptieve cruise­control die zowel de voorwaartse als de zijdelingse bewegingen controleert. Op dat eerste valt er weinig aan te merken, maar het andere durft al eens te enerveren. In die semiautonome modus verlangt het systeem ironisch genoeg net wat meer aandacht van de bestuurder dan bij ongeassisteerd rijden, omdat je twee handen altijd netjes op kwart over negen moeten staan. Doe dat even niet en je krijgt onmiddellijk een waarschuwing. Automatisch van rijstrook wisselen gaat ook niet zo vloeiend, dat doet het systeem hoekiger dan een ervaren bestuurder op een rustige snelweg zou doen.

Zichzelf parkeren kan de GLC Electric ook, maar voor een slimmere versie met afstandsbediening moet je bijbetalen. Het is maar een van de vele digitale extra’s op het GLC-menu, te bestellen bij aankoop of naderhand te activeren via een abonnementsmodel. Rij je toch liever zelf, dan kun je de mate van energierecuperatie instellen via stuurpeddels. De ‘+’ aan de rechterkant betekent minder weerstand, de ‘-‘ aan de linkerkant meer remwerking. Alleen is de stap tussen de milde vorm van recuperatie en de sterke wel érg groot, waardoor het in die laatste stand uitkijken is voor bumper­klevers die plots heel groot worden in de spiegels. De 4Matic-versies hebben een Offroad-modus die de rijhulpsystemen ­anders afstemt en via camera’s als het ware door de motorkap laat kijken.

Verwante testen

In dit artikel : Mercedes-Benz, Mercedes-Benz GLC

Tests

Onze tests