Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Detailtests / 2026 Mercedes GLB 250+ Electric (AMG Line)

Geschreven door Xavier Daffe op

Mercedes gaat verder met de uitrol van zijn tweede generatie EV’s. Na de CLA is het nu de beurt aan de GLB Electric, die dezelfde troeven verpakt in een gezinsvriendelijk SUV-kleedje.

64.493 €
  • Score redactie 16.40 /20

Na al die recente modellen beginnen we stilaan gewend te raken aan die nieuwe Mercedes-interieurs, met dat reuzegrote Superscreen (1.210 euro, of inbegrepen in een pakket): de twee horizontale schermen die samen onder één afdekglas zitten, zien er ook in deze GLB gelikt uit. Op zich is die interface ook best wel gebruiksvriendelijk, al ben je gauw enkele uren zoet vooraleer je alle functies van het MBUX en die eindeloze personaliseringsmogelijkheden hebt doorgelopen.

Los daarvan voel je je meteen op je gemak in dit interieur, waar veel meer licht binnenvalt dan de relatief kleine voorruit a priori doet vermoeden. De stoelen zitten uitstekend, maar wij hadden in onze testauto dan ook recht op de sportstoelen die enkel verkrijgbaar zijn voor de AMG Line. Kostprijs: 605 euro, waar je dan nog eens 762 euro moet bijtellen wil je dat die bestuurdersstoel ook elektrisch verstelbaar is (met geheugen).

Tot zeven zitplaatsen

Achterin kun je in de plaats van de derde zitrij (1.331 euro) ook opteren voor een verschuifbare achterbank (435,60 euro). Geen van beide was echter aanwezig op onze testauto, zodat we geen uitspraak kunnen doen over die kofferzitjes. Jammer, want laat dat nu net toch een van de USP’s van de GLB zijn in deze klasse, waar de Mercedes samen met de nakende Skoda Peaq een van de weinige EV’s is die je als zevenzitter kunt bestellen.

Voorlopig kunnen we dus alleen maar zeggen dat de binnenruimte op de achterbank uitstekend is... of toch op de buitenste plekken; de middelste plaats is zoals zo dikwijls aan de smalle kant. De koffer heeft in deze vijfzitsopstelling een bruikbaar volume van 540 liter, uitbreidbaar naar 1.715 liter door de achterbank neer te klappen. Let wel, met zeven zitplaatsen in gebruik blijft daarvan nog welgeteld 145 liter over voor eventuele bagage. Gelukkig kun je altijd nog wel een rugzak of sporttas kwijt in de gigantische frunk: 104 liter maar liefst.

Verwante testen

In dit artikel : Mercedes-Benz, Mercedes-Benz GLB

Hoofdredacteur Le Moniteur Automobile

Tests

Onze tests