Zich aanmelden

Met Facebook aanmelden

of

Uw informatie is niet correct.
Ik meld me aan Wachtwoord vergeten?
Uw Facebook-account is niet verbonden aan een account op de site. Schrijf je van tevoren in

Als u zich net hebt geregistreerd bij Facebook, laadt u de pagina over enkele ogenblikken opnieuw terwijl uw registratie volledig is geactiveerd.

Wachtwoord vergeten?

×
Mijn wachtwoord opnieuw instellen
Je ontvangt een e-mail voor het instellen van een nieuw wachtwoord.
Geen account gekoppeld aan dit e-mailadres

Nog geen account?
SCHRIJF JE GRATIS IN.

Detailtests / 2026 Nissan Leaf 75 kWh (Evolve)

Geschreven door Laurent Blairon op

Met de eerste generatie van de Leaf was Nissan zijn tijd (ver) vooruit, maar zijn opvolger wist die kopstart niet te verzilveren. Generatie drie heeft dus een en ander recht te zetten.

49.490 €
  • Score redactie 16.30 /20

Eigenlijk verdienen Nissan en de Leaf in het bijzonder een medaille, voor hun pionierswerk om de elektrische auto toegankelijk te maken voor het brede publiek. Wat meteen de vraag oproept: waar ergens onderweg zijn de Japanners dan die voorsprong verloren? Want hoewel van de eerste twee generaties wereldwijd bijna 700.000 exemplaren werden verkocht, zakte het succes van de Leaf gaandeweg als een pudding in elkaar.

De toegenomen concurrentie natuurlijk, maar er was meer aan de hand. In de eerste plaats het feit dat de lithium-mangaan­oxidebatterij ook bij de tweede Leaf (uit 2017) nog altijd geen actieve koeling had. Dat maakte ze minder geschikt voor (herhaaldelijk) snelladen, en bovendien ­bleken de cellen daardoor ook gevoelige voor degradatie, met flink wat capaciteitsverlies tot gevolg. Daarnaast bleef Nissan ook voor die tweede generatie vasthouden aan de (typisch Japanse) CHAdeMO-poort om gelijkstroom te kunnen laden, terwijl zowat alle snelladers in Europa intussen van het CCS-type geworden zijn.

Slechte reputatie

Het maakt dat de Leaf een slechte naam heeft gekregen op de tweedehandsmarkt... al liggen er daardoor ook net kansen. Want wie een (tweede) auto zoekt om alleen maar mee rond de kerktoren te rijden, kan met zo’n gebruikte Leaf een koopje doen. Meer nog, handige Harry’s kunnen hem zelfs inzetten als thuisbatterij op wielen, want die gewraakte CHAdeMO-aansluiting maakt de Leaf wel bij uitstek geschikt voor V2H-toepassingen.

Voor de nieuwe Leaf was het daarentegen duidelijk dat het zo niet verder kon. Wilde deze derde generatie opnieuw uitgroeien tot een volwaardig alternatief voor de gevestigde waarden in een markt waarvan Nissan nota bene mee aan de wieg stond, dan moest het helemaal anders.

Ferrari Luce van den Aldi

Wat meteen opvalt: deze derde generatie Leaf is geen brave hatchback meer, wel een volbloed cross-over, een koetswerktype dat anno 2026 beter in de markt ligt. Met die aflopende daklijn zou je hem een soort van compacte Ariya kunnen noemen, al zien wij er ook wel wat trekken in van de Alpine A390. En er zijn ook gelijkenissen met de Ferrari Luce.

In elk geval ziet dit koetswerk er veel dynamischer uit dan vroeger, maar vooral ook vloeiender en gestroomlijnder, met vooraan verzonken deurgrepen die ­automatisch uitklappen, en achteraan klinken die in de dakstijl werden weggewerkt. De Cx-waarde van 0,25 die Nissan aankondigt, is op dat vlak veelbelovend (al zegt die waarde op zich niet zo veel als je de frontale oppervlakte niet kent). Met zijn 4,35 meter is deze Nissan 14 centi­meter korter geworden dan zijn voorganger, maar de wielbasis kromp met slechts 1 centimeter (2.690 tegenover 2.700 millimeter). Deze nieuwe generatie is bovendien 2,2 centimeter breder en circa 1 centimeter hoger dan de vorige Leaf.

Foto’s: Julien Mahiels

  • Verbruik en rijbereik
  • Uitstekend compromis comfort-dynamisme
  • Mature en gebruiksvriendelijke gezinsauto
  • Ergonomische missers
  • Geen frunk
  • NIet bepaald een snellaadkampioen

In dit artikel : Nissan, Nissan Leaf

Redactiesecretaris/eindredacteur/testrijder AutoGids

Tests

Onze tests